Pienen yrityksen ystävä

Tilitoimisto Lemon Tree on pienen yrityksen ystävä. Meidän kanssamme kirjanpitoasioiden hoito on helppoa, mukavaa ja edullista.

Olemme räätälöineet palvelumme erityisesti pienyrittäjiä varten. Tarjoamme selkokielistä ja asiantuntevaa kirjanpitopalvelua, keskitymme olennaiseen ja pidämme asiat yksinkertaisina.

Jos haluat tilitoimistoltasi mutkatonta ja freesiä otetta, mukavaa ja asiantuntevaa palvelua sekä edullista hintaa, olet tullut oikeaan paikkaan!

Miksi valita meidät?

Henkilökohtainen
kirjanpitäjä

Meillä asioit aina henkilökohtaisen kirjanpitäjäsi kanssa, joka välittää yrityksestäsi ja tietää missä mennään. Hän hoitaa puolestasi kirjanpidon, veroilmoitukset sekä tilinpäätökset ja auttaa sinua verotukseen ja kirjanpitoon liittyvissä kysymyksissä.

Helppokäyttöiset
työkalut

Saat käyttöösi varta vasten pienyrittäjille tehdyt taloushallinnon ohjelmistot. Niiden avulla kuittien toimitus hoituu kuin itsestään ja laskutus sekä saatavien valvonta on helppoa ja tehokasta.

Aina kiinteä
kuukausihinta

Meiltä et saa yllätyslaskuja. Käytämme aina kiinteää kuukausihintaa, joka sisältää tavanomaisten tilitoimistopalvelujen lisäksi ohjelmistot sekä konsultoinnin - eli kaiken mitä tilitoimistolta tarvitset

Hinnasto

Osa-aikainen
ammatinharjoittaja

  • Tositteita 0-10kpl / KK
  • Esim. osa-aikainen graafikko, valokuvaaja tai DJ

40 - 60€ / KK

Kokopäiväinen
ammatinharjoittaja

  • Tositteita 10-30kpl / KK
  • Esim. valokuvaaja, parturikampaaja tai konsultti

60 - 90€ / KK

Osakeyhtiö tai
osuuskunta

  • Esim. tuotantoyhtiö, verkkokauppa tai kahvila
  •  

Alk. 80€ / KK

Yllä olevat hinnat ovat esimerkkejä, kuukausihinta sovitaan aina tapauskohtaisesti. Hinnat alv 0%.

Lue lisää

Ohjelmistot

Haluamme tehdä pienyrittäjän elämästä mahdollisimman helppoa. Tätä varten olemme kehittäneet Lemonaidin - varta vasten pienyrittäjien tarpeiden mukaan tehdyn ohjelmiston.

Lemonaid sisältää mobiilin kuittientoimitus- sovelluksen sekä web-pohjaisen laskutusohjelman. Lemonaidin avulla kuittien toimitus hoituu kuin itsestään ja laskutus sekä saatavien valvonta on helppoa ja tehokasta!

Kirjaudu sisään

 

Referenssit

Meillä on mahtavia asiakkaita, joiden kanssa on ollut mukava toimia ja kasvaa yhdessä. Alla muutamia heistä:

Neogames
Maxin kala
Exit room Helsinki
Block Busters Gang
Saana ja Olli
Kolo
Susanna Vento
Heikki Kuula

Meistä sanottua

Lue lisää

Tiimi

Toimintamme kulmakivi on asiantunteva ja mukava henkilöstö sekä hyvä asiakaspalvelu. Olemme tukenasi ja apunasi yritystoiminnan kaikissa vaiheissa aina perustamisesta sukupolvenvaihdokseen.

Ota yhteyttä niin kerromme lisää!

Valtteri
Valtteri

valtteri@lemontree.fi

Jon
Jon

jon@lemontree.fi

Maija
Maija

maija@lemontree.fi

Taru
Taru

taru@lemontree.fi

Otto
Otto

otto@lemontree.fi

Sanna
Sanna

sanna@lemontree.fi

Ville
Ville

ville@lemontree.fi

Johanna
Johanna

johanna@lemontree.fi

Milla N.
Milla N.

milla@lemontree.fi

Milla V.
Milla V.

milla.vaajanen@lemontree.fi

Eeva
Eeva

eeva@lemontree.fi

Nuppu
Nuppu

nuppu@lemontree.fi

Yhteystiedot